Samochody ciężarowe muszą posiadać obowiązkową polisę OC. Chociaż to nie jedyne ubezpieczenia, jakie należy posiadać w przypadku takich pojazdów. Ciężarówki cieszą się wśród użytkowników dużą popularnością, umożliwiając wykonanie codziennych obowiązków w pracy.

Polisy ubezpieczeniowe

Składka OC jest obowiązkowa – nie tylko, jeśli chodzi o ciężarówki. Za brak opłaconego OC grożą kary finansowe, które mogą wynosić nawet powyżej ośmiu tysięcy złotych. Oprócz obowiązkowej składki OC można również zdecydować się na dodatkowe polisy. AC, Assistance i NNW – to trzy dodatkowe oferty, które można, ale nie trzeba wykupywać. Uwaga! W związku z tym, że charakterystyka samochodów ciężarowych jest zupełnie inna, może się okazać, iż właściciel pojazdu spotka się z odmową możliwości wykupienia takich polis dodatkowych. Ze względu na duże ryzyko wypadków, niektóre towarzystwa nie posiadają NNW, AC i Assistance w swojej ofercie dla samochodów ciężarowych.

Pakiet dobrego ubezpieczenia

Decydując się na ubezpieczenie OC (razem z dodatkami lub bez) musimy wiedzieć, że towarzystwa ubezpieczeniowe biorą pod uwagę różne czynniki, które mają wpływ na całościową cenę. Jest za to kilka elementów wspólnych – niezależnie od tego z jakim towarzystwem ubezpieczeniowym będziemy mieli do czynienia. Jest to suma ubezpieczenia OC i wynosi ona 5 210 000 euro. Jeżeli chodzi o szkody w mieniu, to wynosi ona 1 050 000 euro. Wszystkie polisy na samochody ciężarowe obowiązują przez rok. Jest niewiele takich sytuacji, kiedy umowa może trwać nieco krócej. 

 

Inne wpisy:

Mandat z fotoradaru

Jazda na niemieckich tablicach

Rejestracja samochodu w 2021

Utrata prawa jazdy

Akcyza na samochód