Branie samochodu w leasing to od lat bardzo popularne rozwiązanie. Wiele osób fizycznych chętnie korzysta z takiej opcji, ale jeszcze częściej umowy leasingowe podpisują firmy.

Jako prywatne osoby najpierw szukamy najkorzystniejszej dla siebie oferty leasingowej. Poszukujemy takiej firmy, z którą będziemy mogli negocjować warunki.

Wiadomo, że rata, którą będziemy płacili bardzo często zależy od ubezpieczenia samochodu i dlatego warto dokładnie przyjrzeć się ofertom ubezpieczycieli. Firmy leasingowe najczęściej mają umowy współpracy z towarzystwami ubezpieczeniowymi i nabywców aut kierują wprost do nich, sugerując, że właśnie one mają najlepsze formy ubezpieczeń.

Musimy ciągle pamiętać, że decydując się na leasing będziemy musieli wykupić kompletny pakiet ubezpieczeniowy. W jego skład wchodzi obowiązkowe OC/ AC, często NNW i niekiedy również GAP.

Wyliczona składka roczna jest najczęściej rozkładana na dwanaście rat i każda z nich doliczona do leasingowej opłaty miesięcznej. Niektórzy leasingodawcy zgadzają się na to, by nabywca sam poszukał ubezpieczyciela, i jeśli jego oferta jest korzystniejsza, akceptują ją.

Wynegocjowana kontroferta powinna być uwiarygodniona przez przedstawiciela wybranego towarzystwa lub brokera. Niższa niż proponowana w leasingu wysokość składek, może w momencie podpisania umowy zaskoczyć nas, ponieważ na ogół wymagane jest opłacenie jej z góry za cały rok.

Warto o tym pamiętać i bardzo skrupulatnie przeprowadzić wszelkie kalkulacje.

 

 

Inne wpisy:

Ubezpieczenie skutera

Kary za brak OC w 2022 r

Ubezpieczenie auta na angielskich tablicach w Polsce

OC na miesiąc

Ubezpieczenie OC na raty