Samochody dostawcze cieszą się dużą popularnością. Wszystko przez to, że mogą prowadzić je osoby, które także posiadają prawo jazdy kat.B. Czy OC i inne ubezpieczenia są takie same dla samochodów dostawczych, jak dla samochodów osobowych?

Poszukiwanie ubezpieczenia na dostawczaka

Jeżeli chodzi o poszukiwania ubezpieczenia na ten rodzaj samochodu, to tutaj akurat nie ma różnicy. Do wyboru mamy agenta danej firmy ubezpieczeniowej, pośrednika ubezpieczeń, jak również internet. Tylko od nas zależy jaką formę zakupu ubezpieczenia wybierzemy. Jakie informacje będzie trzeba podać ubezpieczycielowi? Takie same jak przy ubezpieczeniu samochodu osobowego. Swoje dane personalne, dane techniczne pojazdu oraz ewentualna ilość kierowców, jacy będą poruszać się tym pojazdem na stałe. Warto dodać również informacje, czy samochód będzie wykorzystywany do celów prywatnych, czy służbowych.

Wysokość ubezpieczenia OC

Czas powrócić do pytania, które zostało zawarte we wstępie – jak wygląda składa OC na dostawczaka? Pomimo tego, że na osobówkę i samochód dostawczy obowiązuje ta sama kategoria, składki pomiędzy sobą różnią się i to w znaczny sposób. Niestety, ale samochód dostawczy jest pojazdem, który wymaga nieco większego nakładu finansowego. Dlaczego tak się dzieje? Pierwszy czynnik, który wpływa na wysokość składki to pojemność silnika. Drugi czynnik to duży przebieg tych samochodów – nawet, jeżeli ubezpieczyciel uwzględni to, że jest to pojazd mechaniczny używany tylko i wyłącznie do celów prywatnych. 

Pozostałe wpisy:
Samochód z Włoch. Jak go sprowadzić, aby nie żałować?

Mandat z fotoradaru

Jazda na niemieckich tablicach

Rejestracja samochodu w 2021

Utrata prawa jazdy