Awaria w samochodzie – nigdy nie jesteśmy w stanie tego przewidzieć, kiedy do niej dojdzie. Nie chcemy tak kłopotliwych sytuacji, ale przynajmniej raz w życiu kierowca będzie uczestniczył w komunikacyjnym zdarzeniu losowym. 

Awaria ogumienia

Jeżeli chodzi o awarię ogumienia, to zalicza się do jednych z najczęstszych. Po części jest to powodem złego stanu dróg, jakie mamy w Polsce. Poza tym nie można zapominać o tym, że często wystarczy małe szkło, aby opona została przebita. Co zrobić w takich sytuacjach, kiedy dojdzie do awarii ogumienia w samochodzie? Można jedynie wezwać pomoc drogową. Tak, jak najbardziej można zmienić koło na zapasowe, ale nie każdy ma je przy sobie. Poza tym najczęściej mamy tylko jedną “zapasówkę”. W przypadku awarii większej ilości opon, pomoc drogowa będzie konieczna. Jeżeli nie chcemy spodziewać się wielkiego rachunku za usługi pomocy drogowej, możemy zdecydować się na polisę na opony w samochodzie.

Pomoc w ramach polisy ubezpieczeniowej

Ubezpieczenie na opony samochodowe nie kosztuje wielkich pieniędzy – w szczególności, jeżeli zdecydujemy się na jego obecność w ramach pakietu OC/AC. Dzięki temu będziemy spokojniejsi, jeśli dojdzie do jakiejkolwiek awarii. W ramach pakietu ubezpieczeniowego otrzymujemy pomoc drogową, która przyjedzie na miejsce zdarzenie, dokona wymiany opon, a jeżeli nie będzie to możliwe – zabierze samochód do dobrego warsztatu i sfinansuje naprawę. Przy czym należy wiedzieć, że takie usługi najczęściej ograniczone są, jeżeli chodzi o ich ilość i wykorzystanie.