Wymiana samochodowych szyb to nieprzewidziany wydatek, na który nie chce się narazić nikt z nas. Szczególnie biorąc pod uwagę fakt, że wydatek ten nie należy do najtańszych. W związku z czym, wbrew pozorom, ubezpieczenie szyb może uratować nasz budżet. Dziś wszystko na ten temat!
W jaki sposób działa ubezpieczenie szyb?
W momencie w którym szyba w naszym aucie ulegnie zniszczeniu – m.in. w skutek wandalizmu, zewnętrznych czynników pogodowych, bądź przez te niezależne od nas – jak np. uderzenie kamieniem podcza jazdy, w naszym obowiązku leży natychmiastowe poinformowanie o zaistniałym fakcie towarzystwa ubezpieczeniowego. W takiej sytuacji konsultant ma prawo postąpić w dwa sposoby:
- podanie adresu warsztatu, gdzie będziemy mogli zostawić auto w celu naprawy
- umówienie nas z rzeczoznawcą – ten oceni szkodę, a następnie zdecyduje, czy uszkodzona szyba w samochodzie wymaga naprawy, bądź całkowitej wymiany. Następny krok to otrzymanie dalszych wskazówek, dotyczących adresu warsztatu samochodowego.
Wszystko, co musisz wiedzieć o ubezpieczeniu szyb w samochodzie:
- w momencie uszkodzenia szyby w samochodzie, w ramach odszkodowania nie dostaniemy pieniędzy, jednak naprawa zaistniałej szkody przebiegnie bezpłatnie
- cena ubezpieczenia szyb – to wydatek ok. 80-180 zł
- polisa szyb w aucie nie obejmie wszystkich szyb. Zapewnia naprawę bądź wymianę szyby tylnej, czołowej, i szyb bocznych – nie uwzględnia szyberdachu i szyb panoramicznych
- polisa nie pokrywa także kosztów folii przyciemniającej i nalepek
- ubezpieczenie zasadne jest w momencie naprawy i wymiany, dokonanej w warsztacie, który został wskazany przez ubezpieczyciela.
Zobacz także:
Kiedy nie trzeba płacić za OC?
Ubezpieczenie przyczepy kempingowej
Ubezpieczenie wkładu własnego wynajem auta